Усі відомі нам методи заварювання і девайси
Хоч і виглядають по-різному, але дуже просто поділяються всього на три основні види: імерсійні, інфузійні та методи з використанням тиску. Поговоримо про кожен з них. В нашому інтернет-магазині є свежеобжаренный зерновой кофе купить з Перу.
Імерсійні
Це метод з якого почалося знайомство з кавою кожної другої людини. Чому ми так кажемо? Тому що кожен з нас скоріш за все заварював каву вдома в чашці. Імерсія має синонім - настроювання. До імерсійних методів зварювання відносяться: чашка, френч-прес, коли брю (кава холодного заварювання) теж можна назвати імерсійним методом. Деякі популярні девайси для заварювання поєднують у собі імерсію та інфузію. До них відносяться - клевер дріпер, бонавіта, вілфа. Ці девайси мають форму схожу на воронку v60, та крім того мають клапан знизу. Тобто спочатку кава настоюється у воронці, а потім зливається через клапан. Такі методи дають дуже чистий смак, при цьому гарне тіло, та яскраво виражені дескриптори.
Під час імерсійного заварювання кавові часточки екстрагуються завдяки контакту з водою. Такі методи відрізняться трохи довшим часом заварювання, адже на процес екстракції не впливають фізичні сили (гравітація чи тиск).
Інфузійні
Найулюбленіші девайси для заварювання більшості бариста. До них відносяться кемекс, воронка v60, каліта, орігамі та ін. За такого методу заварювання калві часточки екстрагуються за допомогою багатократного проливання води через кавову таблетку і сили гравітації. Ці методи найкраще піддаються модифікаціям та різним варіаціям рецептів. На результат у чашці впливає швидкість вливання, амплітуда, турбулентність та інше. Мінус таких девайсів - нестабільність результату. Дуже важко раз за разом повторити з точністю один і той самий рецепт враховуючи всі перемінні. Тож якщо ви любите готувати каву швидко і стабільно однаково - обирайте імерсійні методи.
Методи з використанням тиску
Король цього типу заварювання певна річ - еспресо. У цій же родині гейзерна кавоварка, аеропрес.
Ці методи характеризуються найшвидшим часом заварювання (еспресо виварювається в середньому до 30 секунд). Не дивно, адже завдяки взаємодії тиску і гарячої води екстракція протікає найшвидше і найефективніше. З мінусів знову ж таки нестабільність. Якщо в еспресо-машині можна налаштувати сталий тиск у 9 бар. То готуючи аеропресс раз за разом м. не можемо гарантувати що продавили його з однаковим тиском. Швидкість та інтенсивність екстракції інколи призводить до того що разом з позитивними смаковими елементами екстрагуються негативні. Тому в таких методах найбільший ризик вийти у високий рівень гірчинки.
Кожен метод заварювання має право на життя. Ми ж в свою чергу рекомендуємо весь час пробувати щось нове та шукати те що найбільше вам до душі. А з рецептами та кавою ми завжди готові допомогти.