Кавово-молочні напої

Вам ніколи не здавалося дивним, що в той час як в деяких кав’ярнях меню просто переповнене всілякими назвами і видами напоїв, в інших меню інколи може складатися лише з трьох слів. Сьогодні розберемося в чому різниця між капучіно лате та флетвайтом. 

Крупный план руки, держащей капучино

Молоко в каву догадалися додавати ще у 18 столітті. Насправді достеменно не відомо хто і як здогадався додати молока у каву. Але є свідчення що римські монахи яких називали «капуцини» готували кавовий напій зі збитим в діжках молоком. В той час лютувала інквізиція, і каву через її бадьорильгі ефекти вважали напоєм диявола, а от молоко наче вибілювало репутацію забороненого напою. І так саме в їх честь найбільш популярний кавово-молочний напій назвали капучіно.

 

А тепер якщо раптом читали стоячи - сядьте. У світовій карті кавових напоїв міститься лише один напій з молоком - і це капучіно. Отже всі лате, флети і мокка це не класика. 

 

Правильний капучіно один з найскладніших напоїв для приготування. І навіть досвідчені бариста часто роблять помилки у приготуванні цього напою. Найважливіше у капучіно це баланс - кави та молока. Загадка смаку у тому щоб обидві складові доповнювали одна одну, а не вибивалися на передній план. Найкращий об’єм капучино це 170 мл. Тобто приблизно 30 мл еспресо і 120мл молока збитого до глянцевої пінки. Капучіно повинен мати виражений коричневий відтінок верхівки. Інколи бариста малюють пінкою на поверхні всілякі візерунки - це називається лате арт. Для того щоб збільшити об’єм, але не втратити в смаку важливо зберегти пропорцію кави й молока. Отже якщо ви хочете подвійний капучіно впевніться що він приготований на подвійному еспресо і має об’єм приблизно 250-300 мл. 

Підійде для всіх хто любить класичне збалансоване поєднання кави і молока. 

 

Латте теж бере свій початок з Італії. До речі, якщо перебуваючи там ви замовите в кав’ярні лате, вам наллють просто склянку молока. Отже правильно буде сказати caffè latte - кава з молоком. 

Одна з легенд свідчить, що лате придумали батьки маленьких дітей, які теж хотіли пити каву як дорослі. Їм готували напій що складався з трьох шарів - шар пінки, шар еспресо і шар молока. А для подачі використовувався вузький прозорий бокал - айріш. Такий вид подачі зараз називають лате-макіато, і його вже майже неможливо зустріти в справжніх кав’ярнях. 

Сучасний лате готується так само як капучіно - шляхом вливання спіненого молока в еспресо. Єдина різниці між ними це кількість молока. Отже в лате кількість молока приблизно 250 мл на 30 мл еспресо. Температура молока - 60-65 градусів. Латте найбільш зручний напій для лате арту (думаю ви могли здогадатись) адже велика кількість молока і широка чашка створюють ідеальні умови для створення лате-арт шедеврів. До речі на чемпіонатах з лате арту учасники малюють саме на лате. 

Підійде для: тих хто не любить яскравий кавовий смак. 

 

Флет вайт - наймолодший з кавово-молочних напоїв, але вже встиг підкорити серця всіх бариста і кавоманів. Винайшли його чи то в Австралії чи то в Новій-Зеландії в кінці 20 століття. Бариста одної з місцевих кав’ярень експериментував із пропорціями кавово-молочних напоїв. І ось йому в голову прийшла ідея зробити напій з подвійною порцією еспресо і малою кількість молока. Так з’явився флетвайт ( плоский білий у перекладі). Чому його так назвали? В Австралії флет (плоский) - еквівалент слову без бульбашок, пінки, вайт (білий) означає каву з молоком. Отже флетвайт це кава з молоком з маленькою (тонкою пінкою). Температура молока - 60 градусів, пропорція 60 мл еспресо і 110 мл молока. Інколи про флет вайт кажуть що коли його п’єш не розумієш чого там більше молока чи кави. 

Підійде для тих хто любить насичений кавовий смак, але не може пити каву без молока.

 

Кавово-молочні напої з додатками. 

 

Окрім класичних перерахованих вище існують ще такі популярні напої як: раф, мокка, та молочні напої з різноманітними сиропами і додатками. 

 

Раф це напій приготований на основі еспресо, вершків та ванільного цукру. Достатньо молодий напій, що за легендою виник в Росії на початку 20 століття. Раф не дуже насичений в плані смаку кави. Можна сказати це кавовий питний десерт, адже він дуже солодкий і з високою жирністю. Раджу вам не зловживати цим напоєм, і обов’язково контролювати на яких вершка бариста готує вам каву. Якщо вони занадто жирні обов’язково просіть розбавити молоком. 

Белая керамическая кружка с коричневой жидкостью внутри, рядом с пурпурным цветком и выпечкой

 

Мокка (моккачіно) - лате але шоколадний. Основна відмінність від класичного лате у додаванні шоколадного сиропу і какао до напою 

 

Висновки: єдиний класичний кавовий напій що занесений до класичної кавової карти це капучіно. Це справді найкраща синергія кави й молока. Проте для тих хто любить більш молочний смак ідеальним буде замовити лате. для тих хто хоче більш касового смаку - флетвайт. Слідкуйте за тим щоб напої не буди загарячі. пінка була однорідна і блискуча, а смак виражений і без сторонніх присмаків. 

 

До речі класний капучіно як в кав’ярні можна приготувати і вдома. Для цього вам буде потрібний всього один девайс. Слідкуйте за статтями, скоро поділимось рецептами. 

 

ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ

ВІДГУКИ

0 з 5 балів Засновано на 0 відгуках